تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - چگونه هر شب حج و عمره به جای آوریم
شنبه 23 اردیبهشت 1391

چگونه هر شب حج و عمره به جای آوریم

   نوشته شده توسط: کاروان حج سید علی سیدی    

هرگاه شب قبل از خواب بگویی: «سبحان الله و الحمدلله، ولا اله الا الله و الله اكبر» گویا حج تمتع و حج عمره گزارده ای.

حضرت فاطمه زهرا(س) در حدیثی نورانی می فرمایند: یك شب آماده خواب بودم كه پدرم رسول خدا (ص) بر من وارد شد و فرمود: ای فاطمه جان! نخواب، مگر این كه چهار عمل را به جا آوری!

1- قرآن را ختم كنی 2- پیامبران را شفیع خود گردانی 3- مؤمنین و مؤمنات را از خود راضی و خشنود سازی 4- حج واجب و عمره را به جا آوری.

حضرت این جملات را بیان فرمود و مشغول به خواندن نماز شد. صبر كردم تا نمازش پایان یافت، بی درنگ گفتم: ای رسول خدا(ص) مرا به چهار عمل بزرگ سفارش فرمودی كه در این وقت محدود توان و فرصت انجام آنها را ندارم؟

پدرم تبسم كرد و فرمود: ای فاطمه جان! هرگاه قبل از خواب سه مرتبه سوره اخلاص «قل هو الله احد» را بخوانی، گویا قرآن را ختم كرده ای، و هرگاه بر من و پیامبران پیشین من درود و سلام و صلوات فرستی همه ما شفیعان تو خواهیم بود، مانند ذكر این صلوات: «اللهم صل علی محمد و آل محمد و علی جمیع الانبیاء و المرسلین»

و هرگاه برای برادران و خواهران دینی و با ایمان خود طلب آمرزش و مغفرت نمایی، همگی آنها را از خود راضی و خشنود ساخته ای، مانند ذكر این استغفار: «اللهم اغفر للمؤمنین و المؤمنات» و هرگاه بگویی: «سبحان الله و الحمدلله، ولا اله الا الله و الله اكبر» گویا حج تمتع و حج عمره گزارده ای. (1)

1- مسند فاطمه زهرا(س)، ص.118