تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - عمره به پایان رسید
پنجشنبه 19 مرداد 1391

عمره به پایان رسید

   نوشته شده توسط: کاروان حج سید علی سیدی    

آخرین گروه زائران ایرانی عمره مفرده جاری، امروز - پنج شنبه - نوزدهم مرداد ماه از مكه مكرمه به كشور باز گشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، آخرین گروه زائران ایرانی، بیست و نهم شعبان به سرزمین وحی اعزام شدند و امروز - پنج شنبه - نوزدهم مرداد نیز زائران ایرانی به كشور بازگشته و عملا پرونده عمره مفرده 90-91 بسته شد.

بر اساس این گزارش، در مجموع عمره مفرده 90 - 91 كه مرحله نخست آن از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد، 737هزار و 617 زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام شدند.

این گزارش می افزاید، در عمره امسال پنج هزار و 692 نفر از متقاضیان اعزام به خانه خدا، به رغم صدور روادید به دلایل مختلف از اعزام به سرزمین وحی انصراف دادند.

بنابراین گزارش، روزگذشته سه پرواز از جده به مقصد تهران، ارومیه و تبریز انجام شد و امروز نیز آخرین زائران ایرانی از گرگان، اصفهان و بوشهر با شماره پروازهای 09AUG2846 ، 09AUG2862 و 09AUG2852 به میهن اسلامی باز گشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، وقفه چند روزه در صدور روادید زائران ایرانی از سوی عربستان سعودی از جمله مسایل عمره امسال بود كه با رایزنی مقامات سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران با مقامات سعودی این مشكل حل و منجر به اخذ 30 هزار سهمیه جدید برای زائران ایرانی شد.

در عمره امسال، بیش از پنج هزار روحانی توسط بعثه مقام معظم رهبری، به عربستان سعودی اعزام تا احكام و مسایل مرتبط با عمره را به زائران ایرانی آموزش دهند.