تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - جزئیات اعزام دارندگان اولویت های جدید قرعه کشی عمره مفرده اعلام شد

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی جزئیات اعزام دارندگان اولویت های جدید قرعه کشی عمره مفرده را اعلام کرد.

مسعود مجردی در این باره به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج در مشهد گفت: اولویت های ۲ میلیون و ۸۵ هزار نفر از افرادی که برای تشرف به عمره مفرده ودیعه گذاری کرده بودند، قرعه کشی نشده بود که طی مراسمی در تهران با حضور نمایندگان بانک ملت، قوه قضاییه، ریاست جمهوری، نماینده ولی فقیه، رئیس سازمان حج و زیارت و مدیران استان این امر انجام شد.

وی افزود: قرعه کشی میان تمام ۲ میلیون و ۸۵ هزار ودیعه گذاری که در قرعه کشی مرحله اول، بدون اولویت بودند و ودیعه خود را از حساب برداشت نکرده بودند، انجام شد.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی ادامه داد: با انجام قرعه کشی میان تمام افراد بدون اولویت، تکلیف ودیعه گذاران مشخص شد که طی ۲، ۳ سال آینده به عمره مشرف می شوند.

وی با اشاره به مشرف نشدن ۷۰۰ هزار نفر از اولویت های اعلام شده قبلی، اظهار داشت: ودیعه گذارانی جزو اولویت های اعلام شده قبلی هستند و مشرف نشده اند و نیز دارندگان اسناد واریزی بانک ملی قطعا در اولویت تشرف قرار دارند.

مجردی با بیان این که سهمیه اعزام زائران ایرانی به عمره بستگی به برخورد کشور میزبان دارد، اضافه کرد: این که طی اواخر امسال و نیمه اول سال آینده ، چه تعداد زائر ایرانی به عمره مفرده اعزام شوند، بستگی به عدد قرارداد ما دارد که در جریان حج تمتع معلوم می شود.

وی ادامه داد: بسته به توافق با عربستان، پس از اعزام اولویت های قبلی، اولویت های قرعه کشی شده جدید، از اولویت یک تا ۱۰۰ برای تشرف به عمره مفرده در نیمه اول سال آینده اعلام می شود.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی به تفاوت اولویت های جدید قرعه کشی شده با اولویت های قبلی اشاره کرد و گفت: در نوبت قبل با اعلام هر اولویت، ۶ هزار نفر می توانستند به عمره مشرف شوند؛ اما در اولویت های جدید قرعه کشی شده به علت این که تکلیف تمام ۲ میلیون و ۸۵ هزار نفر باقی مانده، مشخص شود، هر اولویت شامل ۲۰ هزار نفر است. به این معنا که ۲۰ هزار نفر اولویت یک هستند و اولویت شماره ۲ نباید منتظر باشد که بلافاصله اولویت ۲ اعلام شود.

وی با بیان این که قرار بر این است که اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده از بهمن ماه امسال آغاز شود، افزود: اما همه چیز بستگی به مراسم حج تمتع و برخورد کشور میزبان دارد و اگر عمره از بهمن آغاز شد، احتمالا برای ماه های اردیبهشت و خرداد سال ۹۰، مجبور به اعلام اولویت های جدید هستیم.

مجردی با تاکید بر این که سال ۹۰ آغاز اعزام اولویت های قرعه کشی شده جدید به عمره است، ادامه داد: بخشی از این زائران در نیمه اول سال ۹۰ و بخش عمده ای از بهمن سال ۹۰ به بعد به زیارت خانه خدا مشرف می شوند.

وی اظهار داشت: از اولویت ۱ از سال آینده منتظر اعزام باشند و طی ۳ سال تا پایان عمره ۹۲ و به تناسب سهمیه عمره تمامی ۱۰۰ اولویت جدید قرعه کشی شده به بیت ا... الحرام اعزام می شوند.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی تصریح کرد که هر ودیعه گذاری که ودیعه خود را از حساب خارج کند، امکان تشرف به عمره و ودیعه گذاری مجدد را نخواهد داشت.