تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - اختصاص سهمیه عمره مفرده به زوجین جوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از فارس،  علی لیالی درباره سهمیه زوجین برای تشرف به عمره مفرده در سال جاری اظهار داشت: امسال نیز زوجین جوان كه یك سال از تاریخ عقد آنها می‌گذرد می‌توانند از سهمیه خاص اختصاص یافته به زوجین برای اعزام به عمره مفرده استفاده كنند.

وی افزود: با توجه به اینكه مرحله اول پذیرش عمره‌گذاران از امروز چهارشنبه و در برخی از استان‌ها از جمعه و یكشنبه فراخوان برای ثبت‌نام در كاروان‌ها برای تشرف عمره آغاز می‌شود، پس از ثبت‌نام زائران دارای اولویت تشرف، سهمیه زوجین برای هر استان تعیین و اعلام می‌شود.

لیالی یادآور شد: با مشخص شدن سهمیه زوجین آنها می‌توانند از طریق ثبت‌نام اینترنتی آمادگی خود را جهت اعزام به عمره مفرده اعلام كند.

وی درباره محدودیت ثبت‌نام زوجین برای استفاده از این سهمیه گفت: در صورتی كه تعداد متقاضیان بیش از سهمیه تعیین شده باشد، بین زوجین متقاضی تشرف به عمره قرعه‌كشی انجام می‌شود و در صورتی كه تعداد زوجین متقاضی بیش از سهمیه اعلام شده نباشد از همه متقاضیان تشرف به عمره دعوت خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص افزایش یا كاهش سهمیه در نظر گرفته شده برای زوجین تصریح كرد: سهمیه‌ای كه امسال برای زوجین برای تشرف به عمره مفرده در نظر گرفته شده نسبت به سال گذشته افزایش خواهد شد و تا هفته آینده سهمیه زوجین را اعلام خواهیم كرد.

لیالی درباره شرایط استفاده از سهمیه خاص زوجین برای متقاضیان اظهار داشت: تمام زوجینی كه تاریخ عقد آنها از نیمه دوم سال 88 و نیمه اول سال 89 باشد، می‌توانند متقاضی استفاده از سهمیه زوجین برای تشرف به عمره مفرده باشند.

وی متذكر شد: در صورتی كه تعداد كل این متقاضیان بیش از ظرفیت تعیین شده باشد این سهمیه از طریق قرعه‌كشی به متقاضیان تعلق خواهد گرفت.

رئیس سازمان حج و زیارت در خاتمه در خصوص هزینه در نظر گرفته شده برای عمره مفرده زوجین تصریح كرد: هزینه این سفر با هزینه سایر زائران عمره مفرده یكسان است و تنها این زوجین به صورت خارج از نوبت به عمره مشرف می‌شوند.