تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - آموزش مكالمه عربی برای زائران حج و عمره در پایگاه بعثه منتشر شد

مسئول پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اعلام كرد: بعثه‌ مقام معظم رهبری مجموعه اطلاعات آموزشی مکالمه عربی مورد نیاز زائران در حج ، عمره و عتبات عالیات را به صورت دروس صوتی و تصویری تدوین و در سایت اطلاع‌رسانی بعثه در دسترس عموم قرار داده است. ...


حجت‌الاسلام والمسلمین روزبه بركت‌رضایی، مسئول پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اعلام كرد: برای ایجاد سهولت در برقراری ارتباط زائران ایرانی در عتبات عالیات ، حج تمتع و عمره مفرده، آموزش مكالمه عربی به صورت آموزش صوتی و تصویری ویژه زائران در پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری قرار داده شده است.

وی در مورد ویژگی‌های این آموزش‌ها اعلام كرد: این آموزش‌ها شامل 68 عنوان درسی و جلسه ویژه مكالمه عربی است كه توسط بهترین استادان زبان عربی تدوین شده است. این مجموعه قابلیت دانلود دارد و زائران به راحتی می‌توانند با وارد شدن به این پایگاه و دانلود این فایل‌ها به صورت ساده و كاربردی با جملات، اعداد و كلمات كلیدی كه به صورت روزانه حجاج نیازمند آن هستند، آشنا شوند.

حجت‌الاسلام بركت‌رضایی همچنین گفت: در این متون درسی نحوه پاسخ‌گویی به شبهاتی كه امكان دارد در گفت‌و‌گوی یك زائر ایرانی با زائران دیگر كشورها رد و بدل ‌شود در كوتاه‌ترین و جامع‌ترینه جملات عربی و با استناد به روایات و كتب اعتقادی آموزش داده می‌شود، از جمله گفت‌و‌گوهایی در رابطه با وجود مقدس حضرت مهدی(عج)، توحید و شرك، توسل و قرآن و مصونیت آن از تحریف، معرفی تشیع و وحدت اسلامی می باشد.

این برنامه که به همت مدیریت آموزش معاونت امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری تدوین شده است در بخش بانك فیلم و صوت پایگاه اطلاع‌رسانی حج به آدرس www.hajj.ir قابل‌دسترس است.