تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - برنامه های جدید هواپیمایی عربستان اعلام شد
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390

برنامه های جدید هواپیمایی عربستان اعلام شد

   نوشته شده توسط: کاروان حج سید علی سیدی    

مدیر عامل هواپیمایی عربستان سعودی جزئیات برنامه های جدید این شرکت را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، مدیر عامل هواپیمایی عربستان از استقبال روزافزون از خدمات السعودیه خبر داد.

به گفته خالد بن عبدالله الملحم، آمارها نشان می دهد تمایل برای استفاده از خدماتی که سایت هواپیمایی عربستان ارائه می کند مانند رزرو و خرید بلیت و جدولهای پروازها به طور روزافزون در حال افزایش است به طوری که تعداد بازدید کنندگان این سایت در سال 2010 به بیش از 16 میلیو و 164 هزار نفر و تعداد رزرو بلیت از طریق سایت در همان سال به بیش از سه میلیون و 778 هزار با میانگین 300 هزار رزرو بلیت در ماه و بیش از 10 هزار رزرو بلیت در روز رسید.

خالد بن عبدالله الملحم مدیرعامل هواپیمایی عربستان همچنین اعلام کرد تعداد زیادی از شرکتهای هواپیمایی از سایت هواپیمایی السعودیه در رزرو بلیت و دیگر خدمات موجود در سایت استفاده می کنند.

تعداد مسافران طی ماههای گذشته با وجود تاسیس شرکتهای هواپیمایی برای حمل و نقل داخلی و حمل و نقل خارجی افزایش یافته است.

میانگین جابجایی مسافر توسط هواپیمایی عربستان طی سال گذشته میلادی(2010) به 19 میلیون مسافر رسید که 11 میلیون سهم داخل بود.

توسعه ناوگان هواپیمایی السعودیه در دستور کار

به گفته مدیرعامل هواپیمایی عربستان(السعودیه)، طرحی برای نوسازی ناوگان این شرکت برای تناسب با نیازهای آینده وضع شده است که ناوگان جدید، هواپیماهای جدیدی را به این ترتیب اضافه می کند :

- 50 فروند هواپیمای ایرباس( از نوع A320 , A321 )که از ابتدای ماه فوریه سال جاری میلادی، 36 فروند آن تحویل گرفته شده است.

- 8 فرون
د هواپیمای ایرباس ( از نوع A330
) که همگی تحویل گرفته شده است.

- 12 فروند هواپیمای بوئینگ
B777 که از سال آینده میلادی(2012) تحویل گرفته خواهد شد.

- 8 فروند هواپیمای بوئینگ
B787 که از سال 2015 تحویل گرفته خواهد شد.

به گفته مدیرعامل هواپیمایی سعودی، تعداد کل هواپیماهایی که به ناوگان السعودیه اضافه می شود به 78 فروند می رسد که 44 فروند وارد خط پروازی شده است به طوری که تعداد هواپیماهای ناوگان هواپیمایی عربستان در حال حاضر به 125 فروند می رسد .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، تعداد کارکنان هواپیمایی عربستان در حال حاضر، 15 هزار نفر است که البته این شرکت با برنامه بازنشستگی پیش از موعد درصدد کاهش کارکنان خود است که در گذشته بیش از چهار کارمند از این برنامه استفاده کردند