تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - تقدیر از فعالان اعزام زائران عتبات عالیات با حضور ریاست سازمان حج و زیارت

تقدیر از فعالان اعزام زائران عتبات عالیات با حضور ریاست سازمان حج و زیارت و علی اکبر غیرتی مدیر کل حوزه ریاست وروابط عمومی سازمان حج و زیارت+گزارش تصویری

در این مراسم علی لیالی معاون محترم وزیر وریاست سازمان حج و زیارت ضمن تقدیر وتشکر از کلیه فعالان اعزام زایران عتبات عالیات با یاد آوری این مطلب که خدمت به زائرین در هر پست و مقامی دارای تقدس واحترام می باشد لذا وظیفه خود دانسته ضمن آرزوی توفیقات هر چه بیشترفعالان این عرصه از درگاه ایزد منان ازهمراهی و همیاری بسیار خوب نماینده محترم ولی فقیه در استان خوزستان و استاندار محترم استان قدردانی به عمل آورد.

محمدعلی دلارام مدیرکل حج و زیارت خوزستان، در مراسم تقدیر از فعالان اعزام زائران عتبات عالیات که چهارشنبه هفتم اردیبهشت‌ در استانداری خوزستان برگزار شد، ضمن عرض خوش آمدگویی به میهمانان به ارائه گزارش به شرح زیر پرداخت: در سال 79 سالانه تنها 10 هزار زائر از مرز شلمچه به عتبات عالیات اعزام می‌شدند که این میزان به تدریج افزایش یافت و در سال‌های بعد به 16، 35، 70، 100 و 230 هزار زائر رسید؛ در سال 89 نیز اعزام زائران رشد خوبی داشت و رقم 450 هزار زائر رسید.وی افزود: با توجه به سرعت و دقت اعزام زائران از مرز شلمچه، استقبال از این مرز بسیار است و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 43 هزار زائر از مرز شلمچه به عتبات عالیات اعزام شده است. با توجه به دستورالعمل سازمان حج و زیارت مبنی بر افزایش اعزام زائران از مرزهای خوزستان، در تلاش هستیم ظرفیت اعزام را به بیش از 500 هزار نفر در سال جاری برسانیم.

دلارام درباره اعزام زائران از مرز چذابه تصریح کرد: با توجه به تاکید استاندار خوزستان مبنی بر بازگشایی این مرز، در تاریخ 6 تیرماه سال گذشته مرز بازگشایی و اعزام زائران از طریق چذابه آغاز شد. سال گذشته نیز 25 هزار زائر از مرز چذابه به عتبات عالیات اعزام شدند.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و 798 زائر از این مرز به عتبات عالیات اعزام شده‌اند و از هفته گذشته اعزام زائران استان یزد نیز به مرز چذابه منتقل شده است. در تلاش هستیم که اعزام زائران استان‌های دیگر را نیز به مرز چذابه منتقل کنیم.