تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - 97 هزار زایر حج تمتع امسال بسته فرهنگی دریافت می کنند

حجت الاسلام والمسلمین حجت الله بیات روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه بسته های فرهنگی شامل کتاب و سی دی های آموزشی انجام اعمال مناسک حج تمتع است، افزود: این بسته از طریق روحانیون کاروان ها میان زایران توزیع می شود.

*** آغاز کلاس های آموزشی حجاج، یک ماه زودتر از سال های گذشته وی به پایان نام نویسی مشمولان تشرف به حج تمتع در کاروان ها اشاره کرد و گفت: امسال بر خلاف سال های گذشته با توجه به فرصت مناسبی که تا آغاز اعزام زایران باقی مانده، کلاس های آموزشی حجاج یک ماه زودتر آغاز می شود.

*** برگزاری 22 جلسه آموزشی برای زایران 'مدینه قبل و بعد' بیات تصریح کرد، طبق برنامه ریزی های انجام شده در معاونت آموزش و پژوهش بعثه مقام معظم رهبری، 10 جلسه آموزشی از سوی روحانیون کاروان ها برای زایران 'مدینه قبل' برگزار خواهد شد. معاون آموزش و پژوهش بعثه مقام معظم رهبری همچنین از برگزاری 12 جلسه آموزشی برای حجاج 'مدینه بعد' خبر داد و گفت: علاوه بر کلاس های آموزشی یاد شده، در آستانه موسوم حج، طبق روال سال های گذشته، یک همایش بزرگ آموزشی با حضور تمامی زایران تمتع 90 در مجموعه 12 هزار نفری آزادی برگزار می شود. بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، در دوره جدید تمتع، 97 هزار زایر ایرانی، مهر ماه امسال به سرزمین وحی مشرف می شوند v