تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - احتمال افزایش 200 هزار نفری سهمیه ایران در عمره

مدیر كل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت از احتمال افزایش 200 هزار نفری سهمیه جمهوری اسلامی ایران در عمره مفرده 90 - 91 خبر داد. ...


' علی اكبر غیرتی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: علی لیالی رییس سازمان حج و زیارت، اواخر اسفند ماه جاری به منظور انجام برخی مذاكرات اولیه درباره افزایش سهمیه جمهوری اسلامی ایران در عمره 91 با مقامات سعودی، عازم عربستان خواهد شد.
 
این مقام مسوول در سازمان حج و زیارت یادآور شد در صورت افزایش 200 هزار نفری اعزام زائران ایرانی به عمره 91، تا اولویت 300 بانك ملت برای تشرف به سرزمین وحی در دوره دوم عمره جاری فراخوان خواهند شد.
 
غیرتی ادامه داد: در صورت افزایش 200 هزار نفری اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی در قالب عمره 91، یك میلیون زائر ایرانی تا پایان عمره جاری به زیارت خانه خدا مشرف می شوند.
 
عملیات اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده 90 - 91 از یازدهم بهمن ماه امسال آغاز شده است و تا ابتدای ماه مبارك رمضان سال آینده ادامه خواهد داشت.
 
عمره امسال مانند دوره های گذشته به دو مرحله تقسیم شده است كه در مرحله نخست، زائران ایرانی از یازدهم بهمن ماه امسال تا اردیبهشت ماه سال آینده و در مرحله دوم از اواسط اردیبهشت ماه سال آینده تا ابتدای ماه مبارك رمضان به سرزمین وحی اعزام می شوند.
 
بنابر اعلام مسوولان سازمان حج و زیارت، در مرحله نخست اولویت های یك تا 250 بانك ملت به همراه همه اولویت های باقی مانده از بانك ملی، به سرزمین وحی مشرف می شوند.
 
اولویت‌های پس از 250 بانك ملت نیز بعد از پایان تعطیلات نوروزی سال آینده، فراخوان خواهند شد