تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - ابتکار پزشکان ایرانی در مکه مکرمه برای نجات جان دو بیمار

پزشکان ایرانی مستقر در درمانگاه فاطمه زهرا(س) هتل ماسات الاصیل در برخورد با دو بیمار که بر اثر خوردن ماهی، تیغ در گلویشان گیر کرده بود، با ابتکاری جان بیماران را نجات دادند

پزشکان ایرانی مستقر در درمانگاه فاطمه زهرا(س) هتل ماسات الاصیل در برخورد با دو بیمار که بر اثر خوردن ماهی، تیغ در گلویشان گیر کرده بود، با ابتکاری جان بیماران را نجات دادند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از مکه مکرمه، مهارت و تجربه پزشکان حاضر در این مرکز درمانی سبب شد عمل خارج کردن تیغ را به صورت سرپایی انجام دهند.

به گفته متخصصان این کار در حالت عادی نیاز به تجهیزات بیمارستانی دارد که باید بیمار را به یکی از بیمارستان های عربستان منتقل می کردند ولی پزشکان هیئت پزشکی مکه مکرمه بدون این تجهیزات و با اتکا به مهارت های خود این عمل را انجام و این دو بیمار را نجات دادند.

گفتنی است، پزشکان توصیه می کنند که قبل از خوردن غذا دست ها به خوبی شسته شود و در هنگام میل غذا نیز غذا خوب جویده شود تا به مشکلات اینچنینی برخورد نکنند.

همچنین رعایت نکات بهداشتی و استفاده کمتر از برنج در این سفر و تحرک بیشتر به همراه استفاده از میوه جات و سبزیجات همراه با غذا و در میان وعده ها، از توصیه های دیگری است که باید زائران پس از شستشوی کامل و یقین نسبت به سلامت مواد غذایی تازه آن ها مصرف کنند.

استفاده از خشکبار مانند انجیر و کشمش در کنار استفاده از خرما نیز به زائران بیت الله الحرام توصیه می شود