تبلیغات
کاروان حج20003-اهواز - سفر بیش از 12 هزار ایرانی به عتبات عالیات

بیش از 12 هزار ایرانی در سه روز نخست فروردین ماه 91 برای زیارت عتبات عالیات به عراق سفر كردند

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع‌رسانی حج از کربلای معلی، با فرا رسیدن سال جدید و ایام تعطیلات نوروز، عاشقان خاندان عصمت و طهارت(ع) از نقاط مختلف کشور اسلامی ایران برای عرض ارادت به ساحت مقدس امیرالمومنین امام علی(ع)، اباعبدالله الحسین(ع) و ائمه مدفون در کاظمین و سامرا وارد عراق می شوند.

 این زائران که در قالب کاروان های مختلف از مرز هوایی یا زمینی به عراق مسافرت می کنند، پس از حضور سه روزه در نجف اشرف و زیارت بارگاه ملکوتی امام علی(ع)، برای زیارت اباعبدالله الحسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع)، به مدت سه روز وارد کربلای معلی شده و یک روز پایانی سفر خود را به زیارت ائمه مدفون در کاظمین و سامرا می شتابند.

 تعداد زائران ایرانی با توجه به تعطیلات نوروز رو به افزایش است به طوری که بیش از 12 هزار زائر در قالب 325 کاروان در سه روز نخست فروردین ماه سال جدید از مرز هوایی بغداد و مرزهای زمینی چزابه، خسروی، شلمچه و مهران برای زیارت عتبات عالیات وارد عراق شده اند.

 تعداد 24 کاروان از مرز هوایی بغداد، 9 کاروان از مرز چزابه، 21 کاروان از مرز خسروی، 21 کاروان از مرز شلمچه و 37 کاروان از مرز مهران در نخستین روز فروردین ماه، 21 کاروان از مرز هوایی بغداد، 9 کاروان از مرز چزابه، 19 کاروان از مرز خسروی، 15 کاروان از مرز شلمچه و 41 کاروان از مرز مهران در دومین روز فروردین ماه وارد عراق شده است.

 همچنین در سومین روز فروردین ماه تعداد 22 کاروان از مرز هوایی بغداد، 9 کاروان از مرز چزابه، 22 کاروان از مرز خسروی، 14 کاروان از مرز شلمچه و 41 کاروان از مرز مهران تحت نظارت سازمان حج و زیارت وارد عراق شده که مدت سفر زیارتی بیشتر کاروان ها هفت روزه و برخی نیز هشت روزه است.